22Geg
2013
0
veiksminga-grikiu-dieta

Veiksminga grikių dieta

Kas nenorėtu atrodyti dailiai? Tačiau ką daryti, jeigu artėjant vakarėliui ar kitokiai ypatingai progai paaiškėja, kad suknelė arba švarkas veržia? Jeigu iki šventinio vakarėlio liko bent savaitė, pulti į neviltį nereiktu. Jums galėtu padėti grikių dieta.

Grikiai žinomi jau keletą tūkstantmečių. Spėjama, kad pirmiausia jie pradėti auginti Indijoje, vėliau paplito Tolimuosiuose Rytuose: Kinijoje, Japonijoje, Korėjoje. XIV a. mongolų ir totorių gentys grikius atvežė į Rusijos teritoriją, paskui į Vidurio ir Vakarų Europą. XVII a. šis medingas maistinis augalas nugabentas į Amerikos žemynus. Grikiai yra maistingi ir turi daug vertingų medžiagų.

Jau senokai, dietologai pastebėjo, kad grikiai gali padėti atsikratyti nereikalingų kilogramų. Tai yra monodieta, nes šios dietos pagrindas yra vien grikiai. Tokios dietos nėra lengva laikytis, bet ji yra efektyvi. Grikių dietos nerekomenduojama laikytis ilgiau kaip 10 dienų, visgi optimaliausias laikas būtu 7 dienas. Per tą laiką galima numesti nuo 7 iki 10 kilogramų. Išties įspūdingi rezultatai. Nors jos ir sunku laikytis, bet ji yra gana populiari, nes grietai padeda atsikratyti nepageidaujamų kilogramų

Grikius reikia valgyti 3 kartus per dieną be druskos ir sviesto, nevirtus, tik išbrinkintus. Būtina išgerti apie 1,5-2 l vandens per parą. Jokių kitų produktų valgyti negalima, tik gerti vandenį.

Jei šis variantas yra per sunkus, galima laikytis truputi švelnesnio šios dietos varianto. Valgiarašti galit papildyti kefyrų ir džiovintais arba šviežiais vaisiais. Kefyro per parą reikia išgerti ne mažiau kaip 1 l. Kefyras padeda šiek tiek numalšinti alkį, bet valgyti grikius ir gerti kefyrą reikėtų atskirai, o tarp valgymų daryti bent valandos pertrauką. Džiovinti vaisiai dietą papildo cukrumi, todėl jos laikytis būna lengviau, bet antsvorio prarandama mažiau. Todėl vietoj džiovintų vaisių geriau rinktis šviežius – jie turi mažiau kalorijų negu džiovinti vaisiai.

Grikiu dietos privalumai ir trukumai

Grikiuose daug naudingų medžiagų – kalcio, cinko, geležies, bromo, fosforo, vitaminų PP, P, B , B2. šias kruopas gali valgyti sergantieji diabetu arba turintieji kraujospūdžio sutrikimų – jie yra nekaloringi. Vienas iš privalumų grikių dietos yra tas, kad ji išvalo organizmą nuo toksinų. Todėl pagerėja virškinimas, sumažėja cholesterolio kiekis kraujyje, normalizuojasi kraujospūdis ir virškinimas.

Laikantis tokios drastiškos dietos, kraujyje ypač sumažėja cukraus kiekis, todėl žmogus jaučiasi pavargęs ir mieguistas. Dėl didelio alkio jausmo gali būti sunku sukoncentruoti dėmesį.

Kaip ir po kiekvienos tokios griežtos dietos numesti kilogramai gana greitai sugrįžta

Grikių dietos ypatumai

Kasdien valgyti specialiai pagamintus grikius (be riebalų, druskos ar cukraus). Porcijos dydis nenormuojamas.
Paskutinį kartą valgyti likus 4-6 vai. iki miego.
Laikantis paprastesnio dietos varianto, per dieną galima išgerti iki 1L kefyro -geriausia po stiklinę per pusryčius ir per pietus.
Per dieną išgerti 1,5-2 1 vandens. Galima pakeisti žaliąja arbata be cukraus.
Nevartoti alkoholio.
Džiovintus arba šviežius vaisius normuoti – dėl jų sudeginama mažiau riebalų, todėl geriau juos valgyti tik stipriai išalkus arba jaučiant silpnumą.
Griežtai draudžiama dietos laikytis ilgiau kaip dvi savaites – organizmas būna labai nualintas, todėl jam reikia poilsio.
Geriausia dietą kartoti po dviejų mėnesių, bet ne dažniau kaip vieną kartą per mėnesį.
Tarp dietų būtina padaryti pertrauką.
Kad nesugristu numesti kilogramai, po dietos patariama pakeisti mitybą.
Sergant sunkiomis arba lėtinėmis ligomis grikių dietos laikytis nepatariama – ji alina organizmą.

Specialus grikių ruošimo būdas

Stiklinė grikių.
2-3 stiklinės vandens.
Grikius užpilti verdančių vandenių, kad apsemtu. Uždengti ir palikti per naktį. Ryte galima valgyti. Tiek grikių dažniausiai užtenka visai dienai. Jeigu norite, galite jų pasiruošti ir daugiau.

 


Pasipuošk pigiau - kaklo papuošalai, sagės, apyrankės, auskarai, žiedai...>>>