08Geg
2014
1
90-dienu-atskiros-mitybos-dieta

90 dienų atskiros mitybos dieta

Pagrindinis šios dietos tikslas – pagreitinti medžiagų apykaitą. Dietos kūrėjai teigia, kad laikantis šiuos dietos per 3 mėnesius galima numesti iki 25 kilogramų viršsvorio.

Dietos principai: kas penktą dieną kartojasi dietos ciklas, kas dvidešimt devinta diena – iškrovos diena, galima gerti tik vandenį. Ši diena būna po vitaminų dienos, toliau vėl baltymų diena.

Valgoma 3 kartus per dieną. Pusryčiai ne vėliau kaip 12 val., paskutinis valgis ne vėliau kaip 20 val. Dietos metu reikia gerti daug vandens – ne mažiau kaip 2 litrus per dieną. Valgys ne ribojimas (aišku reikia stengtis nepersivalgyti). Retkarčiais galima išgerti kavos be cukraus. Vaisių ar daržovių sultis priliginamos prie valgio. Griežtai draudžiamą vartoti alkoholį.

Jeigu neišlaukiate ir kuria nors dieną neatsispyrėte pagundai – nenusiminkite, tiesiog pratęskite kitą dieną nuo praleistos dienos.

Labai svarbu laikytis intervalų tarp valgių: baltymų dienoje – ne mažiau kaip 4 valandas, krakmolo ar angliavandenių dienoje – ne mažiau kaip 3 valandas, vaisių dienoje – ne mažiau kaip 2 valandas.

Prieš pradedant laikytis dietos būtinai pasitarkite su šeimos gydytoju.

Valgiaraštis:

Pusryčiai: visada vienodi – 2 vaisiai arba stikline uogų iki 12 valandos. Vaisius galima derinti kaip norisi, tačiau norint pagerinti virškinimą, geriau valgyti vienos rūšies vaisius. Galima rinktis bet kokius šviežius ar džiovintus vaisius, sėklas, riešutus, vaisių-daržovių sultis. . Svarbiausia, kad sultyse nebūtų cukraus. Ypatingai rekomenduojama šviežiai spaustų citrinų sulčių gėrimas.

Baltymų diena

Pietūs: virta arba troškinta neriebi mėsa, žuvis su šviežių salotų, virtų arba troškintų be riebalų daržovių garnyru. Mėsą galima pakeisti dviem kiaušiniais arba varške, jūros gerybių. Pieno produktus galima valgyti tik šią dieną. Pavalgius kieto maisto būtina išgerti 300 ml sultinio (galima pakeisti sultinio kubeliu) užkandant 1 plona riekele nesmulkintų grūdų duonos. Derinti skirtingas baltyminio maisto rūšis (pavyzdžiui, mėsą ir kiaušinius) negalima.
Vakarienė: pusė pietų porcijos, be sultinio ir duonos. Vakarienei tokie pat patiekalai kaip ir pietums. Jeigu pietų valgėte mėsą, tai vakare galima valgyti tik mėsą.

Krakmolo diena

Pietūs: bulvės, ryžiai, pupelės, žirniai – tačiau viskas tik virta ar troškinta. 1 riekelė duonos, daržovių salotos, daržovių sultinys (galima pakeisti daržovių sultinio kubeliu).
Vakarienė: tas pats kaip ir per pietus, tik pusė porcijos, be duonos ir sultinio.

Angliavandenių diena

Pietūs: makaronai su prieskoniais, pica su pomidorų padažu, troškintos daržovės su džiūvėsėliais arba blyneliai (be pieno ir kiaušinių). Meniu galima paįvairinti košėmis iš grikių, miežių, sorų.
Vakarienė: vienas pyragaitis, tris sausainiai arba 3 rutuliukai ledų ir būtinai juostelė juodo kartaus šokolado. Jeigu nemėgstate saldaus – galima pakeisti picos porcija arba sūriais krekeriais.

Vitaminų diena

Tik vaisiai, švieži, džiovinti, kepti, vaisių sriubos, tyrelės, kompotai. 100 g sėklų arba riešutų padalinkite į 4 dalis ir tokiomis porcijomis suvalgykite per visą dieną. Sūdytų, kepintų ir saldytų riešutų ir sėklų valgyti negalima. Jeigu vaisių nemėgstate, derinkite juos su daržovėmis.

 


Pasipuošk pigiau - kaklo papuošalai, sagės, apyrankės, auskarai, žiedai...>>>