29Sau
2013
0
diukano-dieta

DIUKANO dieta (Pierre Dukan)

Savo dietą Pierre Dukan kūrė žingsnis po žingsnio 20 metų. Šią dietą ėmė

naudoti visa Europa. Ją išbandė ir paprasti žmonės ir karališkųjų šeimų nariai , apie ją kalba šimtai internetinių forumų visame pasaulyje.

Ši dieta nealino organizmo ir leidžia jam gauti pakankamai reikalingų mikroelementų ir net leidžia retkarčiais padaryti savo skrandžiui nedideles šventes. Dieta normalizuoja medžiagų apykaitą, todėl organizmas pats natūraliai valosi.

Pagrindinis šios dietos principas – gerti ne mažiau kaip 1,5 litro vandens, kiekvieną dieną vartoti tam tikrą kiekį sėlenų ir būtinas fizinis krūvis (lengva kasdieninė mankšta ir pasivaikščiojimas pėsčiomis).

Pasak dietos autoriaus, Pierre Dukan, garantuotas 3 – 5 kilogramų netekimas per savaitę, tik reikia giežtai laikytis dietos taisyklių.

1 etapas ataka – grynų baltymų dieta – padeda žaibiškai numesti svorio, praktiškai taip pat greitai kaip susilaikymas nuo maisto ar baltymų miltelių dieta, tačiau be jų teikiamų nepatogumų.

Šiame etape galima numesti nuo 2 iki 6 kilogramų. Kadangi šiame etape organizmas patiria didelį stresą, gali trupučiuką pablogėti savijauta. Gali atsirasti sausumas burnoje ir net blogas kvapas iš burnos, bet neverta per daug jaudintis, tai greitai praeina kartu su nepageidaujamais kilogramais.

Pirmo etapo trukmė apskaičiuojama individualiai. Tam reikia iš dabartinio svorio atimti norimą turėti svorį. Jei rezultatas mažesnis kaip 20 kilogramų, tai

užteks 3 – 5 dienų, jei mažesnis kaip 30 kilogramų, tai pirmo etapo reiks laikytis apie 7 dienas. Tuo atveju jei rezultatas bus daugiau kaip 30 kilogramų, pirmo etapo teks laikyti 10 dienų. Bet kuriuo atveju daugiau kaip 10 dienų pirmo etapo laikytis negalima.

Pirmo etapo metu jūsų racione turi dominuoti baltyminis maistas. Rekomenduojama valgyti neriebią mėsą (kalakutieną, vištieną), neriebią kiaulieną, žuvis (tik ne keptas), jūros gėrybes, jautienos kepenis, kiaušinius ir neriebius pieno produktus. Druskos ir kitų prieskonių, svogūnų, česnakų vartojimas turi būti labai saikingas. Visiškai draudžiama vartoti cukrų. Cukrų galima pakeisti saldikliais.

Pirmame etape kiekvieną dieną reikia suvalgyti 1,5 valgomojo šaukšto avižinių sėlenų.

2 etapas kaita – pakaitinė baltymų dieta – baltymų dienos, kurias keičia baltymų ir daržovių dienos – padeda vienu kartu, be pertrūkio pasiekti norimą svorį. Šis etapas trunka tok, kol pasiekiamas norimas svoris. Jei norima numesti ne daugiau kaip 10 kilogramų, naudojamas vienos dienos ciklas – vieną dieną vartojami baltymai, vieną dieną daržovės. Jei norima numesti daugiau kaip 10 kilogramų – naudojamas penkių dienų ciklas. Penkios dienos

baltymų dieta, penkios dienos daržovių dieta.

Baltyminiai produktai tokie pat kaip ir atakos etape, daržovių dienoms galima rinktis bet kokias daržoves, išskyrus turinčius daug krakmolo (bulves, pupeles, ryžius, grūdinius, avokadus). Produktus pageidautina virti, troškinti arba ruošti ant garų.

Šiame etape reikia kiekvieną dieną suvalgyti po du šaukštus avižinių sėlenų.

Taip pat šiame etape galima naudoti prieskonius, pieną, česnakus, ketčupą. Taip pat ne daugiau kaip vieną valgomą šaukštą želatinos, krakmolo per dieną. Tris valgomuosius šaukštus balto arba raudono vyno arba po vieną valgomą šaukštą neriebios grietinėlės arba kakavos per dieną. Svarbiausia per dieną

nevartoti daugiau kaip du produktus iš šio sąrašo ir ne didesniais kiekiais kaip rekomenduojama. Tokiu atveju šie produktai neturės jokio poveikio svoriui.

3 etapas įtvirtinimas – pasiekto svorio įtvirtinimo dieta užkerta kelią atsakomajam procesui, kai po sparčiai numesto svorio organizmas nepaprastai lengvai stengiasi tą prarastą svorį atgauti. Tai itin opus periodas, jo trukmė – po dešimt dienų kiekvienam numestam kilogramui.

Šiame etape galima valgyti viską ką ir antrame etape, taip pat galima truputį paįvairinti savo racioną nedideliu kiekių duonos, vaisių (išskyrus trešnes,

bananus ir vynuoges), kietu sūriu (apie 40 gramų per dieną).

Šiame etape reikia kiekvieną dieną suvalgyti po du su puse šaukštus avižinių sėlenų.

Du kartus per savaitę galima pasilepinti ir valgyti uždraustus produktus, bet ne piktnaudžiauti.

4 etapas stabilizacija – baigiamasis ir svarbiausias etapas – galutinė stabilizacija, pagrįsta trimis paprastomis apsaugos priemonėmis,
nereikalaujančiomis daug valios pastangų ir būtinomis pasiektam svoriui palaikyti: kartą per savaitę nustatoma atakos dietos diena (ketvirtadienis), atsisakoma lifto ir kasdien visą likusį gyvenimą suvartojama trys šaukštai avižų sėlenų – tos trys taisyklės griežtos ir besąlygiškos, bet ganėtinai tikslios ir veiksmingos, kad įstengtume jų laikytis ilgą laiką.


Pasipuošk pigiau - kaklo papuošalai, sagės, apyrankės, auskarai, žiedai...>>>