03Geg
2013
2
kopustu-dieta

Lengva kopūstų sriubos dieta

Šiais laikais atsirado labai daug įvairiu dietų – vienų laikytis sunku, kitų nelabai. Bet taip norisi dailiai atrodyti. Siūlome išbandyti legendinę kopūstų sriubos dietą. Ji paprasta ir tikrai veiksminga.

Kokia tai dieta?

Tiksliai nėra žinoma kas ja sugalvojo. Aišku tik tiek, kad ji išpopuliarėjo 1980-aisiais. Anot vienos kopūstų sriubos dietos atsiradimo teorijos, specialią mitybą, kurią sudarė tik kopūstų sriuba, pirmieji pradėjo taikyti gydytojai. Taip buvo siekta, kad pacientai, ruošdamiesi sudėtingai širdies operacijai, numestų šiek tiek svorio ir taip sumažintų operacijos riziką. Netrukus speciali mityba pasiekė norinius atsikratyti nepageidaujamų kilogramų. Kopūstų sriubos dieta padeda padailinti kūno linijas ir numesti keletas kilogramų. Per savaitę trunkančią dietą galima numesti iki 7 kg ir netgi daugiau. Tačiau reikia griežtai laikytis visų šios dietos nurodymų ir reikalavimų.

Kopūstų sriubos dietos privalumai ir trūkumai

Ši dieta trunka savaitę (ilgiau jos laikytis griežtai draudžiama). Tai tikrai nėra ilgai, o kilogramų atsikratyti galima nemažai. Tie kas jau išbandė šią dietą, teigia, kad jos laikytis nesudėtinga, nes sriubos galima valgyti kiek nori, todėl neišalkstama. Laikantis dietos, per savaitę gerokai sumažinamas gaunamų baltymų ir riebalų kiekis, bet kur kas padaugėja ląstelienos. Suvartojama daug skysčių, todėl organizmas išsivalo nuo toksinų ir kitų kenksmingų medžiagų. Be to po šios dietos būna kur kas lengviau keisti kasdienės mitybos įpročius.

Kaip ir visos dietos, kopūstų sriubos dieta nėra tobula. Kasdien valgyti vien kopūstų sriubą labai nuobodu ir greitai pabosta. Be to, tai viena drastiškiausių dietų, nes jos laikantis per parą gaunama labai mažai kalorijų, nepakankamai baltymų, o su skysčiais pasišalina ir organizmui reikalingi mikroelementai. Dėl šių priežasčių draudžiama šios dietos laikytis ilgiau kaip savaitę – kitaip organizmas bus per daug nualintas. Laikantis šios dietos, per savaite netenkama daugiau skysčių nei riebalų, todėl nukritę kilogramai vėliau greitai sugrįžta.

Ką galima valgyti?

Kokią virti kopūstų sriubą -skonio reikalas. Sriuboje gali būti ir kitų ingredientų, pavyzdžiui, grybų morkų svogūnų, salierų, arba paprikų. Dietos pagrindą sudaro kopūstų sriuba, kurios galima valgyti kiek tik norisi. Kitų produktų vartojimas yra griežtai kontroliuojamas. Laikantis šios dietos teks pamiršti alkoholinius gėrimus. Dietą papildo daržovės ir vaisiai, bet jų kiekis yra ribotas ir ne viskas tinka. Teks atsisakyti cukraus, druskos, aliejaus, sviesto, bulvių ir bananų. Kaip ir laikantis bet kurios dietos reikia vartoti kuo daugiau skysčių. Į savaitės valgiaraštį įtraukiama netgi mėsa – patariama geriau rinktis jautieną, nes ji liesesnė ir joje daug geležies.

Dietos ypatumai

Kopūstų sriubos dieta netinka vaikams ir paaugliams. Laikytis dietos rekomenduojama karta per du mėnesius. Geriausia dietos laikytis per atostogas – vartojant daug skysčių reikės dažnai lankytis tualete. Prasidėjus galvos skausmui, svaigimui arba pasireiškus silpnumui, dietą būtina nutraukti.

 

1 diena

Kopūstų sriuba – valgyti kiek norisi.

Jaučiant alkį galima valgyti vaisius, išskyrus bananus.

Gerti vandenį, arbatą, kavą be cukraus, spanguolių sultis.

2 diena

Kopūstų sriuba – valgyti kiek norisi.

Galima valgyti šviežias arba virtas daržoves. Geriausia – salotas. Patariama vengti pupelių, žirnių, kukurūzų.

Pietums galima išvirti bulvę su lupena ir ją pagardinti šaukšteliu sviesto.

Vaisių nevalgyti.

Gerti vandenį, arbatą, kavą be cukraus.

3 diena

Kopūstų sriuba – valgyti kiek norisi.

Jaučiant alkį galima valgyti vaisius, išskyrus bananus.

Galima valgyti ir daržoves, išskyrus bulves.

Gerti vandenį, arbatą, kavą be cukraus.

4 diena

Kopūstų sriuba – valgyti kiek norisi.

Galima suvalgyti ne daugiau kaip 6 bananus.

Galima gerti liesą pieną tiek, kiek norisi. Pienu galima užbaltinti sriubą – sumažės potraukis saldumynams.

Vandens gerti kuo daugiau.

5 diena

Kopūstų sriuba – valgyti kiek norisi.

Galima suvalgyti iki 500 g jautienos. Pastarąją galima pakeisti kepta vištiena be odelės arba žuvimi.

Galima suvalgyti iki 6 pomidorų ar kitokių daržovių, išskyrus bulves.

Gerti 6-8 stiklines vandens.

6 diena

Kopūstų sriuba – valgyti kiek norisi.

Galima suvalgyti iki 500 g jautienos su daržovėmis, geriausia – salotomis.

Negalima bulvių.

Gerti kuo daugiau skysčių – vandens, nesaldintos arbatos arba kavos.

7 diena

Kopūstų sriuba – valgyti kiek norisi.

Galima valgyti ruduosius ryžius, daržoves, išskyrus bulves.

Vartoti kuo daugiau skysčių, svarbiausia be cukraus.

 


Pasipuošk pigiau - kaklo papuošalai, sagės, apyrankės, auskarai, žiedai...>>>