07Kov
2013
0
ka-valgyti

Ką valgyti?

Kad gerai jausti mityba turi būti subalansuota. Norint sulieknėti nė visada reikia atsisakyti savo mėgstamų skanėstu, užteks riboti kaloringus produktus arba jus pakeisti kitais – svarbu, kad didžiausią suvartojamo maisto dalį sudarytų sveiki ir naudingi produktai.

Baltymai

Naudingi baltymai yra vištiena be odelės, liesa jautienos išpjova, lašiša, tunas, kiaušiniai, ankštinės daržovės.

Riebalai

Geriau rinktis nesočiuosius riebalus. Sočiųjų riebalų vartokite minimaliai. Sočiųjų riebalų yra gyvulinės kilmės maisto produktuose – tai mėsa, sviestas ir pieno produktai. Iš riebalų gaunamų kalorijų kiekis neturėtu sudaryti daugiau kaip 30 procentų visų dienos kalorijų. Sveikiausi riebalai yra žemės riešutų, avokadų, alyvų, sezamo aliejuje.

Daržovės

Daržovės sudaro daugelių dietų pagrindą. Daržovėse daug naudingų maisto medžiagų ir kompleksinių angliavandenių. Šiais laikais galima rinktis iš daugybės rūšių, taigi verta išbandyti naujus jų derinius. Internete daug visokiausių receptu kaip pasigaminti įvairių patiekalų iš daržovių. Taip pat nevenkite įvairių spalvų daržovių, nuo žaliu kopūstų iki oranžinių morkų.

Vaisiai

Vaisiai skanūs ir saldūs, bet turi nedaug kalorijų, nes nuo 80 iki 95 procentų vaisiaus sudaro vanduo. Taip pat vaisiuose daug vitaminų ir mineralinių medžiagų. Vaisiai ypač tinka kaip užkandis ar desertas. Be to, tai puikus skaidulų šaltinis. Kaip ir daržovių, vaisių pasirinkimas šiais laikais labai didžiulis, todėl verta valgyti ne tik mums įprastus vaisius, bet ir egzotiškus.

Skaidulos

Rekomenduojama skaidulų norma -20 – 30 gramų per dieną. Skaidulos pagreitina maisto judėjimą žarnynu, dėl to padeda lieknėti. Įprastai, maisto medžiagos žarnyne absorbuojamos per 24 valandas, o skaidulos pagreitina šį procesą.

Skaidulos yra dviejų tipų:

• tirpios skaidulos (avižose, pupelėse; jos suriša cholesterolį);

• netirpios skaidulos (kviečiuose, daržovėse ir vaisiuose, jos sugeria vandenį).

Skaidulų gausu vaisiuose, daržovėse, rupių miltų gaminiuose, košėse, dribsniuose bei ankštiniuose augaluose. Patartina rinktis mažiau apdorotus produktus, nes juose daugiau skaidulų.

Grūdai

Grūdai yra kompleksiniai angliavandeniai ir turėtų būti valgomi kuo natūralesni ir mažiau apdoroti. Patartina rinktis avižų, grikių, miežių, sorų, rudųjų ryžių kruopas

Pieno produktai

Sūris ne tik paskanina patiekalus, bet ir prideda daug kalorijų ir riebalų, todėl stenkitės jo nenaudoti per dažnai. Per dieną patartina suvartoti ne daugiau kaip du puodelius pieno arba jogurto.

Vanduo

Vanduo ne tik skatina biocheminius procesus, kurių metu perdirbami riebalai, bet ir išplauna iš organizmo toksinus ir riebalų perteklių. Per diena reikėtu išgerti ne mažiau kaip 8 stiklinės vandens. Tai pagerina savijauta ir odos būklė.

Ryte galima išgerti 1 – 2 puodelius kavos, tik be cukraus ir grietinėlės.

Žolelių arbatoje nėra kofeino. Kofeinas skatina kūno dehidrataciją ir žadina apetitą.

Gerkite negazuotą mineralini vandenį. Gazuotas vanduo turi daug natrio. Taip pat reikia atsisakyti saldžių gėrimu, nes juose daug fosforo, kuris sutrikdo normalius virškinimo procesus.

Gazuoti gėrimai, kava, dietiniai gėrimai nėra įskaičiuojamas į suvartoto vandens kiekį. Todėl turite išgerti 8 stiklinės vandens gryno (negazuoto mineralinio arba geriau švaraus) vandens per dieną.

 


Pasipuošk pigiau - kaklo papuošalai, sagės, apyrankės, auskarai, žiedai...>>>