Kaip šlakai ir toksinai užteršia organizmą
Šiuo terminu vadinamos nepašalintų vaistinių preparatų, cholesterolio, druskų nuosėdos stubure ir sąnariuose, įvairių rūšių akmenys (kepenų, inkstų, tulžies pūslės ir šlapimo pūslės) ir gleivių perteklius. Daugiausiai šlakų susikaupia storojoje žarnoje, tulžies latakuose ir tulžies pūslėje, šlapimtakiuose.
Toksinės medžiagos, patekusios į kraujotakos sistemą, su krauju patenka į visus organus ir sistemas, nuodydamos kiekvieną ląstelę. Visame mūsų organizme prasideda puvimo ir rūgimo procesai.
Daugelio ligų pradžia susijusi su žarnynu. Ir tai ne tik vidurių užkietėjimas ar medžiagų apykaitos sutrikimas, bet ir alerginės ligos, bronchinė astma, osteochondrozė, vegetacinė distonija, dažni galvos skausmai ir peršalimo ligos, migrena.
Šlakais užkimštos storojo žarnyno sienelės nustoja atlikti vieną svarbiausių savo funkcijų – rezorbciją. Dėl teršalų sutrinka ir žarnyno mikroflora. Jos stoka neretai sukelia disbakteriozę.
Moderniose klinikose šiais laikais siūloma organizmą pradėti valyti nuo žarnyno valymo procedūrų. Kadangi jos nėra pigios, ne visada būtinos, o kai kurie specialistai išvis diskutuoja dėl jų naudingumo organizmui, pirmiausia vertėtų išbandyti ne mažiau veiksmingus natūralius organizmo valymo būdus.
Užterštas oras, greitas nekokybiškas maistas su gausybe cheminių priedų, vaistai neigiamai veikia mūsų organizmą. Sveikas organizmas, pasitelkęs tokius organus, kaip kepenys, inkstai, tulžies pūslė, kraujotakos sistema turėtų pats apsivalyti. Deja, kūno gebėjimas apsivalyti metams bėgant silpnėja, vystosi ligos…. Paprastai apie gyvenseną, sveikatą ir mitybą susimąstome tik tada, kai susergame. Reikėtų pasistengti, kad toksinai organizme nesikauptų – galbūt tai padėtų išvengti daugelio sunkių lėtinių ligų.
Pastaruoju metu kone dėl visų ligų kaltinamas aplinkos užterštumas, nejudrus gyvenimo būdas, nesveikas, riebus, konservuotas maistas. Mes neturime laiko gaminti sveiko maisto namuose, vaikščioti pėsčiomis, nespėjame net reguliariai maitintis. Viso to pasekmės – bloga savijauta, ligos, antsvoris… Visų negalavimų tikroji priežastis – organizmo užterštumas.
Norint išsaugoti gerą sveikatą ar išvengti ligų, visų pirma būtina išvalyti organizmą – pašalinti iš jo susikaupusius šlakus bei toksinus.
Skaidulingas maistas padeda iššluoti virškinamąjį traktą, tačiau tokio maisto – daržovių, kruopų, rupios duonos, spartėjant gyvenimo tempui, vartojame vis mažiau. Daugelis renkasi greitai paruošiamą maistą ar gatavus produktus, kuriuose trūksta ląstelienos, skatinančios virškinamojo trakto veiklą, o stresą bando įveikti saldumynais. Nesuvirškinti maisto likučiai nusėda ant žarnų sienelių. Trumpai tariant, organizmas taip yra užteršiamas. Kaip jį valyti?
Iš tiesų organizmą reikia ne valyti, o tik padėti jam normalizuoti apykaitos procesus. Medikai pritaria ir dar vienam, visiems prieinamam organizmo valymo būdui – kelių dienų pasninkui, kuris palengvina virškinimo organų darbą ir padeda natūraliai išsivalyti skrandžiui, kepenims, žarnynui bei kitiems organams.
Tai, kad organizme gali būti susikaupę žalingų medžiagų, arba šlakų, gali rodyti neaiškios kilmės galvos skausmai, nusilpęs imunitetas, dažnos peršalimo ligos, daugelio produktų netoleravimas, iki šiol nepasireiškusios alerginės reakcijos, pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas, nuolatinis nuovargis, silpnumas, galvos svaigimas, nemiga, nemalonus burnos kvapas.
Požymiai, įspėjantys, kad reikia valyti organizmą
- Nors valgote ne daugiau negu anksčiau, svoris vis didėja.
- Jaučiate raumenų skausmus ar sąnarių stingulį.
- Visą laiką jaučiatės išsekę ir mieguisti.
- Net mažiausios fizinės pastangos jus labai vargina.
- Kamuoja vidurių pūtimas.
- Viduriai dažnai užkietėja arba viduriuojate.
- Liežuvis apsitraukęs apnašomis.
- Sunku užmigti, o rytais – atsikelti.
- Tapote dirglesni.