Sulieknėti greitai, kad ir trumpam…
Artėjant šventėms ieškai dietos, kuri padėtų per kelias dienas atsikratyti nereikalingų kilogramų? Tačiau turbūt jau daugybę kartų girdėjai, kad tai neįmanoma?
O mes sakome, kad įmanoma!
1 būdas: trumpasis
Visų pirma atsisakyk pusryčių – vietoj jų išgerk stiklinę kefyro. Arba kokių žolelių nuoviro, žinoma, be cukraus ir be medaus – su citrina.
Pietūs gali likti įprasti. Tik tegul juose netrūksta baltymų. Ir porcija tegul būna nors truputėlį mažesnė.
Jei neįsivaizduoji savo gyvenimo be vakarienės, nepagailėk pinigų šviežiems pomidorams ir agurkams. Pasigamink iš jų nuostabiai kvepiančių salotų (aišku, be aliejaus ar grietinės). Duoną šiomis dienomis taip pat teks pamiršti.
Visiškai atsisakyk obuolių ir apelsinų – juose nemažai mūsų lieknam liemeniui pavojingų paprastųjų angliavandenių, arba vaisių cukraus.
Kas iš tokios dietos? Organizmas neteks skysčių pertekliaus, vadinasi, liemuo suplonės 2-3 cm. Be to, išryškės skruostikauliai, drauge su alkio ugnelėmis akyse suteiksiantys papildomo žavesio ir net seksualumo. Draugai, artimieji, kolegos pradės klausinėti, kas čia tau pasidarė. Nieko neatsakyk – tik šypsokis. Kam jiems žinoti, kad tokį greitą ir stulbinamą efektą pasiekei minimaliomis priemonėmis? Kita vertus, ir kam čia būtų įdomu, kad atsisakei aliejuje keptų bulvių…
Gaila tik, kad jau pirmosios savaitės pabaigoje svoris liausis kritęs. Todėl šios dietos neverta tęsti ilgiau kaip penkias dienas.
2 būdas: ilgasis
Nori ilgalaikių rezultatų? Išbandyk kurią nors iš šių trijų dietų. Tris variantus siūlome ne dėl įvairovės. Dietą visada turėtum rinktis atsižvelgdama į savo mitybos įpročius – pernelyg didelių pokyčių organizmas labai nemėgsta.
I Be cukraus, druskos ir riebalų
Atrodytų, viskas labai paprasta, betgi kaip neskanu – juk teks atsisakyti visko, kas kepta, sūdyta, rūkyta, saldu, liks tik tai, kas virta, garinta, prėska…
PAVYZDINIS DIETOS VALGIARAŠTIS:
■ Pusryčiams: žolelių arbata arba negazuotas vanduo su citrinos griežinėliu, pora žalių obuolių;
■ priešpiečiams: liesa varškė su liesu kefyru, du trys džiūvėsėliai (duoniukai), stiklinė bet kokių kokybiškų sulčių;
■ pietums: nesūdytos daržovių salotos (mažiausiai iš trijų rūšių daržovių), stiklinė virtų ryžių (arba žirnių, arba grikių), pagardintų šaukšteliu alyvuogių aliejaus, gabalėlis virtos žuvies (arba virtos vištienos, arba virtas kiaušinis);
■ pavakariams; daržovių salotos, sudėtinių angliavandenių patiekalas (virtos bulvės arba makaronai), gyvulinės kilmės baltyminis produktas (gabalėlis virtos jautienos arba veršienos, virtas kiaušinis);
■ vakarienei: ir vėl daržovių salotos su džiūvėsėliais. Arba trinta sriuba, kurią galima pagaminti iš šaldytų daržovių;
■ prieš miegą – stiklinė kefyro arba žolelių nuoviro.
Tokios dietos minusas – nedideli laiko tarpai tarp valgymų, nes nesūdytus ir neriebius produktus organizmas įsisavina labai greitai.
Be to, teks maistą gamintis pačiai ir neštis jo į darbą (dėžutėje ar net keliose).
Kurį laiką teks pamiršti kavines, restoranus, kur tiek daug viliojančių aromatų.
Dar liūdnoka tai, kad maistas prėsko skonio, tiesa, šį trūkumą galima pašalinti prieskoninėmis žolelėmis.
Galime stebėtis, tačiau organizmas visas šias „patyčias“ priima labai nuolankiai ir apie tai praneša mažėjančiomis kūno apimtimis ir standžia oda.
II Naudingesni produktai
Pasirodo, gali sulieknėti valgydama savo mėgstamą šokoladą, dešrą, sumuštinius… Tereikia kai kuriuos produktus pakeisti sveikesniais.
PAVYZDINIS DIETOS VALGIARAŠTIS:
■ Pusryčiams: sumuštiniui imk ne batono riekę, o dietinį duoniuką; į kavą pilk ne grietinėlės, o lieso pieno; vietoj cukraus dėk cukraus pakaitalo. Jei mėgsti kiaušinienę, pasilepink omletu, keptu orkaitėje (mažiau riebalų);
■ pietums: valgyk ne keptuvėje ant aliejaus keptą kotletą, o gabalėlį mėsos, keptos ant grotelių;
■ pavakariams: bandelę keisk gabalėliu karčiojo šokolado;
■ vakarienei: mėsa, žuvis ar vištiena su salotomis be majonezo ar aliejaus. Atsisakyk bulvių, duonos, makaronų ir, žinoma pyrago.
Tokios mitybos minusas – padidėjęs nuovargis, nes organizmo darbingumas didinamas ne bulvių traškučiais ar saldainiais, o dietiniais duoniukais ir žaliaisiais obuoliais. Be to, tenka nuolat sukti galvą, kuris produktas mažiau kenkia, o tai nuspręsti vien iš išvaizdos labai sudėtinga.
Gerai, kad laikydamasi tokios dietos neturi visiškai atsisakyti mėgstamų patiekalų ar gėrimų. Tokios dietos privalumas – beveik nebelieka paprastųjų angliavandenių, kurie ypač netinka, jei valgomi nakčiai.
III Mažiau kalorijų
Tai bemaž populiariausia ir paprasčiausia dieta. Kai sumažini porciją, sukeli kalorijų deficitą, kol galiausiai neapsikentęs organizmas jų pradeda dairytis savyje – jau iki tol sukauptuose riebalų kloduose.
Sumažinus kalorijų kiekį, gali lydėti nuolatinis alkio jausmas ir prasta nuotaika, o jau po mėnesio ima glėbti raumenys, papilkėja oda, prasčiau auga nagai. Taip neatsitiks, jei organizmui netrūks vitaminų, fizinio krūvio ir produktų, kurių galima užvalgyti iš karto ir kiek nori, kai tik pajunti alkį. Štai tokių produktų sąrašas: žalieji obuoliai, kiviai; daržovių salotos (tik ne bulvių ir ne pupų); nesaldinta žolelių arbata; dietiniai duoniukai (geriau iki pusiaudienio).
Žinoma, tokiai dietai prireiks papildomų išlaidų ir pastangų kaskart pasigaminti maisto, bet, kaip žinia, grožis reikalauja aukų, kartais labai nemenkų.