10 būdų, kaip prisiversti sportuoti
Vaizdas veidrodyje nedžiugina? Mėgstami džinsai veržia? Suprantate, kad reikia pradėti sportuoti, tačiau vis atidėliojate? Štai keletas patarimų, priversiančių pradėti sportuoti nieko nelaukiant.
1. Nueiti, bet nesportuoti?
Jeigu sportas jus baugina, pamėginkite jį prisijaukinti palaipsniui. Iš pradžių nueikite į sporto klubą. Jei tą dieną nesinorės sportuoti, tai to ir nedarykite. Galima sau pasakyti, kad iš klubo turite teisę išeiti tada, kada tik panorėsite. Tačiau yra tikimybė, kad nuėję ten pasimankštinsite bent jau 15 minučių. Anot psichologų, tada nesunku save įtikinti pasportuoti dar dešimt minučių… Toks laipsniškas judėjimas tikslo link tikrai bus veiksmingas. Be to, pradėti sportuoti po truputį yra netgi naudingiau.
2. Sugalvoti sau atlygį arba palikti užuominą
Pasak specialistų, žmonės, kurie skiria sau atlygį už atliktą darbą, visada sportuoja. Be to, paliekant užuominą apie mankštą, galima išsiugdyti įprotį sportuoti. Pavyzdžiui, galima laikyti namų raktus sportinės aprangos krepšyje. Tada prieš išeinant iš namų, imdami raktus iš krepšio prisiminsite mankštos reikalingumą. Todėl didelė tikimybė, kad tą dieną nueisite į sporto klubą. Kaip atlygis už atliktus pratimus galėtų būti koks nors sveikas, nekaloringas mėgstamas skanumynas. Teigiama, kad ilgainiui smegenys pačios numanys apie laukiantį atlygį, ir susiformuos įprotis sportuoti.
3. Pasimatuoti drabužius
Ypač motyvuoja pradėti sportuoti mėgstami džinsai, kurie… neužsisega. Taigi reikėtų iš spintos išimti visus drabužius, kuriuos norėtumėte dėvėti, tačiau dėl per didelių apimčių to daryti negalite. Paimkite ir tuos, į kuriuos dar telpate, tačiau jie yra ankšti ir išryškina netobulas kūno linijas. Bandymas įsisprausti į tokius drabužius ir kritiškas savo atvaizdo veidrodyje įvertinimas – didžiausia paskata čiupti kilimėlį ir daryti atsilenkimus. Taip pat galima pakabinti matomoje vietoje savo nuotraukas, kad jos kasdien primintų, ko siekiate. Nusistatykite, kokio dydžio drabužius norėtumėte dėvėti – tai taip pat puikiai motyvuoja pradėti sportuoti.
4. Nusipirkti naują aprangą
Dar neįsigijote gražios sportinės aprangos? Tai padaryti labai paprasta, nes pasirinkimas itin didelis. Svarbiausia, kad apranga būtų patogi, medžiaga greitai garintų prakaitą, o sportuojantysis, apsivilkęs naują sportinį kostiumą, pats sau patiktų. Besiruošiantieji lankyti sporto klubą galės pasipuikuoti nauja apranga. Tai dar viena priežastis sportuoti!
5. Imti pavyzdį iš olimpinių žaidynių
Dauguma sportininkų, besiruošiančių šioms žaidynėms, nubrėžia aiškius tikslus, kuriuos galima pasiekti per trumpą laiką. Taigi reikėtų nusistatyti minimalų tikslą, o jį pasiekus, pakelti kartelę aukščiau. Pavyzdžiui, jeigu sportuoti penkis kartus per savaitę per sunku, sportuokite tik kartą per savaitę, paskui palaipsniui didinkite dienų skaičių.
6. Pasikviesti draugą
Dar viena paskata sportuoti -sportas dviese. Su draugu ar drauge lankyti sporto klubą yra smagiau nei vienam. Motyvacija bėgioti arba kasdien važinėti dviračiu padidės dvigubai, jeigu pakviesite kartu sportuoti savo antrąją pusę. Po treniruotės raskite laiko kartu atsigerti arbatos ir pasišnekučiuoti – malonūs ritualai taip pat motyvuoja.
7. Pakeisti įprastą treniruotę
Sportuojant tiek sporto klube, tiek namie įprastinės treniruotės virsta rutina. Kasdien atliekant tą pačią mankštą, ne tik tampa nuobodu, bet ir kūnas įpranta prie krūvio. Be to, jis nėra lavinamas. Todėl reikia nepamiršti retkarčiais kaitalioti pratimus. Galima įsigyti ir naujos sporto įrangos, pavyzdžiui, didžiulį kamuolį arba tamprią juostą mankštai.
8. Pasitelkti vaizduotę
Jeigu iš tiesų pasiryžote sportuoti, nepamirškite vaizduotės. Įsivaizduokite save sportuojant sporto klube arba namuose ir tuo mėgaukitės. Galima įsivaizduoti ir savo atletišką kūną, galvoti apie tai, kad jam sustiprėjus, sustiprės ir valia, be to, sveikiau gyvensite. Svajodami apie tai, morališkai pasiruošite realiems veiksmams. Vaizduotės paveikslą galima pabaigti tuo, kad naujasis jūs apsivelka tokius drabužius, apie kuriuos anksčiau tik svajojote.
9. Klausyti muzikos
Sportuoti tikrai padeda muzika. Sporto klube galima klausytis mėgstamų melodijų per ausines, o namie patinkančiomis dainomis mėgautis ir garsiau. Specialistų teigimu, muzika stebuklingai motyvuoja. Ypač jeigu judesiai sutampa su muzikos ritmu. Iš tiesų dauguma atletų treniruojasi klausydamiesi muzikos, nes ji teigiamai veikia žmogų: padeda atsipalaiduoti, pamiršti rūpesčius ir susikaupti.
10. Rūpintis sveikata
Dažnai žmonės, daug vargę treniruoklių salėje, nemato jokio teigiamo poveikio, todėl nustoja sportuoti. Taip yra todėl, kad prastai maitinasi ir nepakankamai išsimiega. Norint turėti dailų kūną, reikia atkreipti dėmesį į fizinius ir dvasinius poreikius, nes tik tada rezultatas bus stulbinantis. Taigi nederėtų valgyti greitojo maisto, saldumynų, svarbu gerai išsimiegoti. Taip pat specialistai pataria nustoti rūkyti, nes rūkant sunkiau atsikratyti antsvorio. Be to, sportuojant ir rūkant galima pakenkti širdžiai. Sportuojantiesiems patariama riboti ir svaigiuosius gėrimus.
Kiti patarimai:
Skaitykite knygas apie sportą. Internete esantys treniruočių įrašai taip pat skatina sportuoti.
Sportuoti įkvepia ir kitų žmonių sėkmės istorijos. Peržiūrėkite internete svorio numetusių žmonių nuotraukas, kuriose jų išvaizda užfiksuota prieš pradedant mankštintis ir tada, kai sportas tampa įpročiu.
Lankymasis sporto klube -tai galimybė susipažinti su naujais žmonėmis, kurių tikslas toks pats, kaip ir jūsų – pagražinti figūrą.
Jeigu nepatinka sportuoti treniruoklių salėje, rinkitės šokius – patobulėsite ir sulieknėsite.
Jeigu sportuosite namie, pratimus prieš tai atlikite su profesionaliu treneriu, kitaip galite rimtai susižaloti.
Kad pradėję bėgioti greitai neuždustumėte, iš pradžių bėkite trumpas distancijas. Taip kasdien įveiksite vis didesnius atstumus.
Kad nesusižalotumėte, prieš kiekvieną mankštą nepamirškite apšilti ir atlikti tempimo pratimus.