29Kov
2013
1

Kaip šokiai padeda mažinti svorį?

Grakšti figūra ir pozityvios emocijos

Po truputį pradedant jausti pavasario dvelksmą, norisi pokyčių visur. Tačiau pirmiausia – savo išvaizdoje. Norint sėkmingai atakuoti drabužių parduotuves, reikia atrasti laiko pažvelgti ir į save. Šiek tiek pastangų – ir buvusios kūno linijos sugrįš. Tuomet ne tik pagerės savijauta, bet ir trokštami pokyčiai ateis greičiau.

Svarbiausias veiksnys mūsų organizmui – judėjimas

Mūsų organizmui – judėjimas yra labai reikalingas. Optimalus fizinis krūvis – 1 val. judėjimo per dieną. O veikla įvairiausia – nuo vaikščiojimo iki plaukimo, ar jodinėjimo, šokių užsiėmimo, tai gali būti ir namų ruoša. Vienos valandos užsiėmimas nepervargina, o kartu pagretina medžiagų apykaitą. Būtent tiek ir trunka vienas šokių užsiėmimas. Ne vienas žmogus tai renkasi kaip išsigelbėjimą nuo monotiškų treniruočių sporto klube. Ne išimtis ir klubo “Šokiai.lt“ lankytoja Rasa Martens, kuri šokti po projekto „Šok su manimi“ nenustojo. Visur nuolat skubanti, tad pasirinko patogiausią sprendimą – Pro/Am pamokas. Į šokių aikštelę ji tiesiog įlekia, kur jau laukia šokių mokytojas. Ji pripažįsta, kad nėra ideali mokinė. „Dabar skraidau po pasaulį – 3 savaites buvau išvykusi. Šiuo metu vėl ruošiuosi su darbais vykti į užsienį, tad esu nepavyzdinga mokinė. Tačiau dėl to jaučiu sąžinės graužatį – užsiėmimų metu labai smagiai praleidžiu laiką, o kartu tai ir sportas. Jis suteikia ritmą, padeda neužsisėdėti ir nėra monotoniškas, nuobodus kaip sporto salėje“, – džiaugiasi energinga moteris.

Kaip šokiai padeda mažinti svorį?

Šokiai – tai veikla, per kurią ne tik išjudinsite savo kūną, tačiau „pasikrausite“ emociškai ir įgysite naujų įgūdžių, kuriuos galėsite pritaikyti socialiniame gyvenime. Šokti galėsite ilgiau nei daryti kardiopratimus – kūnas po truputį savaime pripras prie nuolat pamažu didinamo krūvio ir nepatirs streso. Klube “Šokiai.lt” įvairių stilių muzika ir nauji žingsneliai nesuteiks galimybės žvilgčioti į laikrodį, tiesa, tokio poreikio net nebus! Pamokų metu tempas yra nuolat keičiamas – fizinis krūvis tai didėja, tai mažėja – būtent dirbant tokiu tempu kūnas sudegina daugiausia kalorijų.

Kūno linijoms dailinti ir greitam rezultatui siekti geriausia rinktis zumbą – per vieną pamoką sudeginsite apie 540 kalorijų. Nuolat didinant krūvį, per pamoką sudeginamų kalorijų skaičius pasiekia ir 1000! Įvairaus amžiaus šokėjų mėgstama salsa per valandą padeda atsisveikinti su 420 kalorijų, o pramoginių ar solo latino pamokos metu sudeginama apie 300 kalorijų.

Smagiausia kovoti su nereikalingais kilogramais kartu su bendraminte drauge. Taip ne tik linksmiau, bet ir efektyviau – atsiradus „tinginukui“, galėsite viena kitą motyvuoti. Nepanikuokite, jei Jūsų draugės nesusižavėjo tokiu pasiūlymu. Į šokių treniruotes susirenka žmonės, mėgstantys bendrauti ir naujas pažintis – daugelis lankantys pamokas klube “Šokiai.lt” taip susidraugauja, kad susitinka ir už aikštelės ribų, o kur dar ryšys su mokytoju, pasiruošimas bendriems pasirodymams, klubo vakarėliai, šokių stovyklos. Po kurio laiko net nepastebėsite, kad turite ne tik naujų draugų, smagų hobį, bet ir pasiekėte savo tikslą – galite pasigirti dailesnėmis kūno formomis, pasipuošti figūrą išryškinančiais drabužiais.  Be to, džiaugsitės darbingumu, trykštančia energija ir puikia nuotaika.

Kaip šokti ir mažinti svorį:

• nuspręskite, koks šokių stilius Jums labiausiai patinka. Atkreipkite dėmesį į šokių intensyvumą, muziką, stilistiką. Šokdama su malonumu rezultatą pasieksite greičiau;

• apsispręskite, kokio rezultato siekiate. Vieni šokiai intensyvesni – padeda greitai sudeginti daugiau kalorijų, kiti padeda tobulinti Jūsų laikyseną, treti išvysto lankstumą;

• galite pradėti šokti nuo savarankiškų pamokų namuose (pasitelkiant literatūrą, videomedžiagą, internetines pamokas) arba iškart mokytis šokių studijoje, kurioje Jumis visuomet rūpinsis profesionalūs šokių specialistai. Jie stebės, kaip Jūs progresuojate, patars, į ką labiausiai reikėtų atkreipti dėmesį, tad viskas vyktų efektyviau ir greičiau;

• idealu, jei turite galimybę šokti daugiau nei vieną kartą per savaitę. Pasirinkusi keletą skirtingų šokių stilių įgyvendinsite skirtingus tikslus, o jei orientuositės į tą patį stilių, greičiau pasieksite trokštamo rezultato. Kuo daugiau skirtingų šokių išbandysite, tuo daugiau raumenų grupių treniruosite;

• žinoma, nepamirškite keisti netaisyklingų valgymo įpročių – maitinkitės sveikai ir reguliariai.

Ir nepamirškite, šokiai ne tik padailina Jūsų kūno linijas, suteikia pozityvių emocijų, bet ir idealiai lavina protą. PATVIRTINTA MOKSLIŠKAI!!!

Pasirinkite savo šokių grupę naujų grupių sąraše >>>

 

dance and dimentia

 

 

regetonas-11

 

 

 


Pasipuošk pigiau - kaklo papuošalai, sagės, apyrankės, auskarai, žiedai...>>>