20Geg
2014
0
6-lapeliu-dieta

6 žiedlapių arba Annos Johanson dieta

Šios dietos autorė – švedų dietologė Anna Johanson. Tai tam tikro nuoseklumo šešių monodietų dieta. Anna Johanson įsitikinusi, kad tai pats geriausias būdas atsikratyti viršsvorio. Dietologe įvertino ir psichologinę dietos dedamąją, pasiūlę lieknėjantiems pavaizduoti šešių lapelių žiedą, kur kiekvienas lapelis simbolizuoja vieną iš dietos dieną.  Tai gali būti ramunes piešinis ant lentos, ratu suklijuoti lipdukai. Praėjus dienai, lapelis atplėšomas arba nutrinamas. Kad nesusimaišyti būtinai sunumeruokite ir užvardinkite lapelius, nes tik tam tikras dienų eiliškumas užtikrins gerus lieknėjimo rezultatus. Tik nupiešus savo dietinį žiedlapį, kiekviena nauja dietos diena atneš jums pasitenkinimo ir pagarbos sau jausmą. Kaip malonu stebėti kaip kiekviena diena mažėja lapelių o svarstyklės rodo mažėjantį svorį.

Šios dietos paslaptis slypi žmogaus virškinimo fiziologijoje. Iš esmės monodieta – tai atskiros mitybos dieta. Valgant produktus parašytus viename iš lapelių, nevartojama tarpusavyje nesuderinami produktai. Monodietos, dėl monotoniško dienos valgiaraščio, užtikrina greičiausią lieknėjimo tempą. Europos svorio mažinimo centro tyrimais įrodyta, kad monodietos kurios trunka ne ilgiau kaip 25 valandas, efektyviausiai mažina riebalų kiekį.

Dar vienas šiuos dietos ypatumas – baltymų-angliavandenių dienų kaita. Pasak Annos Johanson tai lemia 50 % šiuos dietos efektyvumo. Iš tikro, pirma dieną valgome žuvį (baltymus), antrą dieną daržovės (angliavandenius), toliau vėl valgom vištieną, o jau kita dieną produktus iš javų. Tai leidžia apgauti organizmą ir priversti ji deginti riebalus nejaučiant energetinio bado. Taip pat racione netrūksta monosočiųjų ir polinesočiųjų riebalų, kurių yra žuvyje, vištienoje, varškėje ir kurių reikia subalansuotai mitybai. Svarbiausia – griežtai laikytis lapelių eiliškumo, nes kiekvienas iš jų atlieka savo funkciją.

Dietos trukme šešios dienos, per parą galima netekti nuo 0,5 iki 0,8 kg svorio.

Dietos valgiaraštis:

1 diena – žuvies monodieta
Leidžiama valgyti bet kokios rūšies virta, troškinta arba keptą orkaitėje žuvį. Žuvį galima gardinti druska, švelniais prieskoniais arba žalumynais. Taip pat galima valgyti žuviene (be bulvių ir kitu ingredientų, išskyrus žalumynus), žuvies sultinys.

2 diena – daržovių monodieta
Leidžiama valgyti bet kokias šviežias, virtas, troškintas arba keptas orkaitėje daržovės. Daržovės galima gardinti druska, švelniais prieskoniais arba žalumynais. Taip pat galima gerti šviežiai spaustas daržovių sultis be priedų ir cukraus.

3 diena – vištienos monodieta
Leidžiama valgyti virtą, troškintą arba keptą orkaitėje vištiena be odelės. vištieną galima gardinti druska, švelniais prieskoniais arba žalumynais. Taip pat galima valgyti vištienos sultinį.

4 diena – grūdų monodieta
Leidžiama valgyti bet kokios rūšies virtos vandenyje košės, kviečio grūdo gemalus, sėlenas, gliaudytas saulėgrąžas, duoniukų paplotėlius. Košės galima gardinti druska, švelniais prieskoniais arba žalumynais. Taip pat leidžiama gerti girą.

5 diena – varškės monodieta
Leidžiama valgyti bet kokios rūšies liesą varškę. Taip pat leidžiama gerti neriebu pieną.

6 diena – vaisių monodieta
Leidžiama valgyti bet kokius šviežius, virtus, troškintus arba keptus orkaitėje vaisius. Taip pat leidžiama gerti šviežiai spaustas uogų ir vaisių sultis be cukraus. Pageidautina nevalgyti vynuogių ir bananų, nes jose gausu cukraus.

Draudžiami cukrus ir daug cukraus turintis valgiai.

Dietos metu (ir ne tik) būtinai gerti daug švaraus vandens, žaliosios arba juodosios arbatos. Kavos kiekį reikia sumažinti arba visiškai atsisakyti. Kai bus atplėšti visi lapeliai, galima pasidaryti naujus ir kartoti dietą iš naujo. Visgi tuo piktnaudžiauti nereikėtu. Pastoviai laikantis šios dietos, ji nėra veiksminga ir netgi kenkia sveikatai. Prieš pradedant laikytis dietos reikia pasitarti su šeimos gydytoju arba dietologu.


Pasipuošk pigiau - kaklo papuošalai, sagės, apyrankės, auskarai, žiedai...>>>