02Vas
2014
0
Maistas-reguliuojantis-kraujospudi

Maistas, reguliuojantis kraujospūdį

Padidėjęs kraujospūdis mediciniškai vadinamas arterine hipertonija. Pasirodo, kad kraujospūdį galima sumažinti ir ne vartojant vaistų. Dietologų teigimu, fizinis aktyvumas ir maistas gali padėti sureguliuoti šokinėjantį kraujospūdį. Tyrimais patvirtinta, kad mitybos įpročiai turi didelės įtakos kraujospūdžiui. Kraujospūdis gali padidėti ne tik išgėrus kavos, bet ir suvalgius riebaus, suraus ar karšto maisto. Aštrus prieskoniai, saldumynai taip pat kelia kraujospūdį. Kraujospūdžio svyravimą gali paskatinti ir stresas, orų permainos, per mažas ar per didelis fizinis aktyvumas, nikotinas, alkoholis, menulio fazės.

Labai veiksmingai reguliuoti kraujospūdį padeda kasdieninė mankšta, valandos trukmės pasivaikščiojimas ir sveika mityba. JAV mokslininkai ištyrė pusšimtį vidutinio amžiaus žmonių, kurie ilgai valgė mažai kaloringą ir termiškai neapdorotą maistą. Jų cholesterolio kiekis kraujyje ir kraujospūdis buvo kaip paauglių.

Sumažinti kraujospūdį gali padėti be druskė dieta, bet nėra būtina visai atsisakyti druskos, užteks jos vartoti mažiau nei dienos norma (norma iki 5 g). Rinkdamiesi maisto produktus reikia atkreipti dėmesį, kiek jose yra natrio (2400 mg natrio atitinka 6 g druskos).

Kokius produktus reikia rinktis norint sumažinti kraujospūdį?

Česnakai. Turi medžiagų, kurios stiprina kraujagysles, suteikia joms elastingumo, mažina padidėjusį kraujospūdį ir cholesterolio kiekį kraujyje.

Liesas pienas ir jo produktai. JAV buvo atliekamas tyrimas: pacientams duodama lieso pieno ir jo produktų, daug daržovių. Tokia dieta (po 2,5 porcijos per dieną) hipertenzija sergantiems žmonėms padėjo sumažinti kraujospūdį.

Bulvės ir jų nuoviras. Jose esantis kalis skatina skysčių išsiskyrimą.

Bananai. Juose yra hipertonijos riziką mažinančio magnio ir folio rūgšties.

Kviečių gemalai. Manoma, kad juose esančios omega-3 riebalų rūgštys, taip pat steroliai kurių yra ir rupioje duonoje, vaisiuose bei daržovėse, padeda sumažinti ne tik kraujospūdį, bet ir aterosklerozės vystymąsi.

Artišokai. Juose yra nuo aterosklerozės saugančio cinarino ir bioflavonoidų, kurie šalina kraujotaką trikdantį blogąjį cholesterolį. Taip pat kalio, kuris šalina skysčius ir reguliuoja kraujospūdį.

Su pertraukomis apie kelis mėnesius pagerkite kraujospūdį reguliuojančios vaistažolių arbatos: gudobelių, tikrųjų lipikų, vaistinių medetkų, sėjamųjų grikių, asiūklių, paprastųjų amalų, ginkmedžių, sukatžolių, takažolių ir kt. Geriausiai vartoti paruoštus mišinius pusvalandį prieš valgį 2-3 kartus per dieną.

Manoma, kad kasdien geriant burokėlių sulčių galima be vaistų sumažinti kraujospūdį. Tik prieš tai pasitarkite su gydytoju, nes burokėliai tirština kraują.

 


Pasipuošk pigiau - kaklo papuošalai, sagės, apyrankės, auskarai, žiedai...>>>