13Spa
2014
0
20-patarimu-kaip-numesti-svorio

20 patarimų kaip numesti svorio

Paprastai sakoma, kad atsikratyti antsvorio reikią vartoti mažiau kalorijų ir daugiau judėti. Tačiau tai ne vieninteliai budai kaip sumažinti svorį. Žemiau pateiksime 20 patarimų kaip padailinti kūno linijas.

1. Maistą dėtį į mažas lėkštes. Kuo mažesnė lėkštė, tuo mažiau maisto į ją tilps. Į didelė lėkštę visada norisi prikrauti daugiau maisto, o kuo daugiau maisto žmogus mato, tuo daugiau jo ir suvalgo, net jeigu nėra alkanas. Dėl to naudinga rinktis mažesnes lėkštes.

2. Stengtis rinktis neriebius produktus. 3,5% % riebumo pieną pakeisti į 2,5% arba, kas dar geriau į 1%. Tą patį stengtis daryti ir su kitais produktais: grietine, sūriu ir pan. Labai didelio skonio skirtumo nepajusite ir labai greitai įprasite prie naujų, neriebių produktų, o kalorijų suvartosite ženkliai mažiau.

3. Valgyti 5-6 kartus per dieną. Įrodyta, kad valgant ne tik pusryčius, bet ir priešpiečius, per pietus suvartojama apie 30% mažiau kalorijų. Dėl to patariama valgyti dažniau, bet po mažiau.

4. Stengtis dažniau valgyti namie. Viešojo maitinimo įstaigose neretai maistas yra riebus, o porcijos yra per didelės. Be to, neįmanoma žinoti, kiek tiksliai kalorijų juose yra. Apie 90% per dieną suvartojamo maisto reikėtų valgyti namie.

5. Gerti vandens. Išalkus nereikia pulti užkandžiauti, geriau pirma derėtų išgerti stiklinę vandens, dažnai alkio jausmas sumaišomas su troškuliu, todėl atsigėrus alkio pojūtis išnyksta.

6.Valgant neužsiimti papildoma veikla, žiūrėti televizoriaus, kalbėti telefonu ar skaityti laikraščio. Dėmesys nukreipiamas į papildomą veiklą ir žmogus nesuvokia, kiek suvalgo maisto. Todėl suvartojama daugiau kalorijų ir lėčiau pasisotinama.

7. Kuo daugiau judėti, taip sudeginama daugiau kalorijų. Užuot kilus liftu, lipkite laiptais. Vieną ar du sustojimus užuot važiuodami automobiliu ar viešuoju transportu geriau eikite pėsčiomis.

8. Gerai kramtykite maistą. Įrodyta, kad tie žmonės, kurie valgydami neskuba ir tinkamai sukramto maistą, suvartoja net apie 70 % mažiau kalorijų negu tie, kurie valgo paskubomis. Valgant lietai, žmogus greičiau pasisotina ir suvalgo mažiau maisto.

9. Palikti paruoštą maistą keptuvėje. Nereikėtų viso pagaminto maisto patiekti ant stalo. Geriau kiekvienam šeimos nariui patiekti po lėkštę. Taip kils mažiau pagundų suvalgyti pakartotinę porciją.

10. Uostyti maistą. Išalkus patariama pauostyti obuolių, pipirmėčių arba bananų. Anot JAV mokslininkų, šie kvapai malšina alkį.

11. Stengtis vartoti mažiau druskos. Per dieną rekomenduojama suvartoti ne daugiau kaip 4 – 5 g. (arbatinis šaukštelis) druskos. Vartojant per daug druskos, organizme užsilaiko skysčiai. Tai neleidžią atsikratyti nereikalingų kilogramų.

12. Sugniaužti kumštį. Kai tik užsimanysite kokio nors nesveiko užkandžio, stipriai sugniaužkite kumštį. Tai padės jums numalšinti kilusį impulsą. Pasak JAV mokslininkų, 30 sekundžių raumenų įtempimas padeda numalšinti impulsyvius troškimus.

13. Stenkitės nepirkti didelių maisto pakuočių. -Nors pirkdami didelius maisto kiekius sutaupote, o jums atrodo, kad visko iš karto tikrai nesuvalgysite ir pasiliksite kitam kartui, tačiau dažniausiai nutinka atvirkščiai. Kuo didesnis maisto kiekis pakuotėje, tuo didesnė pagunda suvalgyti jo daugiau.

14. Nepražiopsokit „skystų“ kalorijų. Paprastai skaičiuojamos  kalorijas gaunamas tik su maistu ir pamirštama, kad jų yra gėrimuose. Pavyzdžiui, taurėje sauso vyno arba stiklinėje apelsinų sulčių yra per 100 kcal, bokale giros – 70-90 kcal. Tokios pražiopsotos kalorijos per dieną gali sudaryti įspūdingą kalorijų skaičių ir tapti pagrindinė nesėkmingo lieknėjimo priežastimi.

15. Sumažinkit tikslą. Jeigu norytė atsikratyti 5 kg, turėtumėte išsikelti tikslą ne numesti 5 kg iš karto, o po 1 kg penkis kartus. Kiekvieną kartą, kai numesite 1 kg, labiau pasitikėsite savimi ir sėkmingai judėsite pirmyn.

16. Valgykit sriubą. Prieš valgant pagrindinį patiekalą, patartina suvalgyti dubenėlį neriebios sriubos. Taip suvartosite apie 20 % mažiau kalorijų.

17. Reguliariai sverkitės. Patariama svertis kartą per diena tuo pačiu metu, pavyzdžiui prieš miegą. Matant gerus rezultatus, didėja motyvacija stengtis toliau.

18. Rinkitės tik sveikus užkandžius. Bandydami sulieknėti dauguma atsisako užkandžių. Visgi atsisakyti užkandžių nederėtu. Paprasčiausiai, užkandžiaujant rinkitės sveikesnius produktus, pavyzdžiui, riešutus arba džiovintus vaisius. Tačiau užkandžiauti reikėtų saikingai.

19. Gerai išsimiegokit. Būtina miegoti ne mažiau kaip 7-8 vai. per parą. Miego stygius skatina tam tikrų hormonų išsiskyrimą, kurie didina alkio jausmą.

20. Susiraskit bendramintį. Patikėkite, dviese mesti svorį daug lengviau, nes geras pavyzdys užkrečia. Be to, atsiranda konkurencija – kas greičiau atsikratys nereikalingų kilogramų. Taip pat su tokiu žmogumi galima pasidalinti informacija ir patarimais, kas tikrai padės lengviau pasiekti užsibriežto tikslo.

 


Pasipuošk pigiau - kaklo papuošalai, sagės, apyrankės, auskarai, žiedai...>>>