19Geg
2015
0
be-dietos-nesuliekneti

Ar tiesa, kad be dietos neįmanoma sulieknėti? Ne, tai netiesa

Tiesos ir mitai apie lieknėjimą
Gydytojai apskritai nepripažįsta populiariųjų dietų. Tik – gydomąsias. Jei sumanėte lieknėti ir laikytis kokios nors garsenybės dietos, geriau neeksperimentuokite.
Gydytoja dietologė Eglė Kliukaitė perspėja, kad neprofesionaliai sudaryta dieta, jeigu stinga kokių nors maisto medžiagų ir iki minimumo sumažinamas gaunamų kalorijų kiekis, gali pakenkti organizmui. Ir rezultatai ilgai nedžiugins, nes tik sulėtinsite medžiagų apykaitą, organizmas ims veikti „taupymo režimu“. Baigus laikytis dietos ir grižus prie įprastos mitybos, svoris ataugs, netgi su kaupu.
Gydytojos teigimu, norint išsaugoti normalų kūno, reikia pamažu keisti mitybos įpročius ir sureguliuoti mitybą. O tai labai individualu, nes būtina atsižvelgti į sveikatos būklę, fizinį aktyvumą, tad garsi pasaulio dieta, kuria susižavėjote, jums gali padaryti meškos paslaugą.
Pirmiausia gydytoja dietologė siūlo sumažinti porcijas, padidinti fizinį aktyvumą, o tukinančius, beverčių kalorijų suteikiančius produktus keisti sveikesniais, liesesniais. Svarbu viską daryti nuosekliai, nesukeliant streso organizmui. Rekomenduojama maitintis 4- 6 kartus per dieną mažomis porcijomis, nes tada nekamuoja alkio priepuoliai, negresia persivalgyti, greičiau virškinamas maistas. Beje, porcijų dydis turi būti parenkamas individualiai, atsižvelgiant į ūgį, svorį, fizinį aktyvumą, amžių, lytį.


Pasipuošk pigiau - kaklo papuošalai, sagės, apyrankės, auskarai, žiedai...>>>