04Geg
2015
0
medziagu-apykaita-lemia-genai

Ar tiesa, kad medžiagų apykaitą lemia genetika, jos neįmanoma pagreitinti? Ne, tai netiesa

Tiesos ir mitai apie lieknėjimą. 
Daugelis moterų dėl sulėtėjusios medžiagų apykaitos mėgsta kaltinti savo prigimtį. Pasiguodžia, kad gamta pašykštėjo dailių kūno linijų, kad visi jų giminėje storuliai, ir nuleidžia rankas.
Pasak natūralios medicinos gydytojos Aivos Vaivarienės, daugiausia lemia ne genai, o tai, ką ir kiek valgome. Jos nuomone, visos maisto medžiagos, kurių stygius ir perteklius gali sutrikdyti medžiagų apykaitą, iš niekur savaime neatsiranda. Jų gaunate su maistu. Maistas mums suteikia gyvybinės energijos, bet jos reikia tik tiek, kiek išnaudojame. Jeigu nesportuojate, dirbate sėdimąjį darbą, o vakarus leidžiate prie televizoriaus, maisto medžiagų pakaks mažiau. Kai svoris pamažu didėja, tai – signalas, kad vartojate per daug maisto ir išeikvojate per mažai energijos. Štai ir visa lieknėjimo paslaptis.
Ir nors medžiagų apykaitai įtakos turi ir amžius, virškinimo sistemos būklė, endokrininės ir nervų sistemų veikla, gyvenimo būdas, fizinis aktyvumas ir mityba, situacija galima kontroliuoti ir pasiekti gerų rezultatų. Tais atvejais, kai medžiagų apykaitos sulėtėjimą lemia tam tikros ligos, sutrikęs virškinimas ar už medžiagų apykaitą „atsakingo“ organo veikla, būtina rasti priežastis ir jas pašalinti, taip pat koreguoti mitybą.  A. Vaivarienės teigimu, natūralias gydymo priemones ar  būdus reikia taikyti tais atvejais, kai yra liga, sukelianti medžiagų apykaitos sutrikimą.


Pasipuošk pigiau - kaklo papuošalai, sagės, apyrankės, auskarai, žiedai...>>>