15Sau
2014
0
manksta-turintiems-antsvorio

Mankšta turintiems antsvorio

Kas nori numesti svorio žino, kad neužtenka tik laikytis pasirinktos dietos, norint ženkliai pagerinti rezultatus, reikia sportuoti. Apkūniems žmonėms netinka bėgiojimas, važinėjimas dviračiu, taip pat intensyvios treniruotės. Antsvorio turinčių žmonių sąnariams bei širdžiai net ir nesportuojant tenka didesnis krūvis. Tokiems žmonėms labai sunku prisiversti sportuotu, nes gąsdina sunkus fizinis krūvis. Yra daugybė jums tinkamų treniruočių, reikia tik pasirinkti tinkamą. Svarbiausia, kad tai, ką darote, jums tiktų ir patiktų.

Ėjimas

Vienas paprasčiausių būdų, bet tikrai ne prastas. Jei kasdien vaikščiosit bent viena valandą spartesniu žingsniu, sudegintumėte nuo 200 iki 300 kcal. Net nedidelis fizinis krūvis, ypač gryname ore, labai naudingas sveikatai. Užuot važiavus liftu, lipkite laiptais, automobilį statykite atokiau nuo darbovietės, išlipkite vieną stotelė ankščiau ir likusi atstumą nueikite pėsčiomis ir t.t. Vaikščiojimas slopina stresą, be to ėjimas -geresnė mankšta už bėgimą ristele, nes sąnariams tenka mažesnis krūvis.

Mankšta su treniruokliais
Kad kristų svoris, svarmenis kilnokite ne mažiau kaip po 30-40 minučių tris kartus per savaitę. Intensyviai kilnojant svarmenis, per minutę sudega 8-10 kcal. Svarbiausia – pasirinkti tinkamą krūvį. Mankšta su treniruokliais taip pat tinka antsvorio turintiems žmonėms. Sutvirtėję raumenys eikvoja daugiau energijos net kai nesimankštinate.

Plaukiojimas ir mankšta vandenyje
Kadangi vandenyje nejuntame kūno svorio (sveriame 80 proc. mažiau), lengviau judėti, nekenkiama stuburui, sąnariams, raumenims ir širdžiai. Mažesnė traumų tikimybė. Kadangi vandens slėgis 50 kartų didesnis už oro, kiekvienam judesiui atlikti išeikvojama daugiau energijos – per pusvalandį sudeginama maždaug 332 kcal. Atliekant pratimus vandenyje, mankštinami viso kūno raumenys, masažuojami jungiamieji audiniai ir nyksta celiulitas.

Joga ir pilatesas
Atliekant jogos pratimus maksimaliai ištempiami raumenys, todėl be didelių pastangų organizmas eikvoja energiją ir degina riebalus. Jogos ir pilateso pratimai lavina viso kūno raumenis, mažina nugaros skausmus, mankština sąnarius, neleidžia formuotis ataugoms, gerina kraujotaką.

Jeigu nemėgstate plaukioti ar greitai vaikščioti, rinkitės šokius. Per pusvalandį sudeginsite 105 kcal. Žmonėms, turintiems antsvorio, reikėtų rinktis lėtesnį ritmą. Prieš pradėdama sportuoti, pasikonsultuokite su šeimos gydytoju ar sporto specialistu. Jis įvertins jūsų sveikatos būklę ir patars ką geriau rinktis.


Pasipuošk pigiau - kaklo papuošalai, sagės, apyrankės, auskarai, žiedai...>>>