20Lap
2013
1
toksinus-salinancios-dietos

Toksinus šalinančios iškrovos dietos (II dalis)

Visos iškrovos dienos padeda sumažinti antsvorį. Be to, jos suaktyvina medžiagų apykaitą, šlakų ir toksinų pasišalinimą iš organizmo, padeda normalizuoti rūgščių ir šarmų balansą, mineralų apykaitą organizme, sumažina apkrovas širdies ir kraujagyslių sistemai.

Siekiant nenualinti organizmo, iškrovos dienos daromos ne dažniau kaip kartą per savaitę.

Riebalų diena

Riebalų dieną suvartojama 300 g grietinės, padalijus šį kiekį į 3 dalis (kaskart suvalgoma po 100 g). Be to, išgeriamos 2 stiklinės natūralios nesaldintos kavos ir 1 -2 stiklinės erškėtuogių nuoviro. Toks racionas turi mažai kalorijų, bet aprūpina organizmą vitaminu C ir labai pagerina šlapimo skyrimąsi.

Sveikuolių iškrovos diena

Pusryčiai. Stiklinė karšto vandens arba stiklinė karštos žolelių arbatos.

Sultys: kopūstų, morkų arba morkų ir kopūstų (iš pradžių reikia skiesti vandeniu). Išgėrus sultis rekomenduojama suvalgyti salotų.

Košė: grikių, kvietinių kruopų arba avižinių dribsnių.

Pietūs. Morkų, kopūstų, burokėlių salotos. Vegetariški barščiai, žirnių, pupelių, lęšių arba žuvies sriuba. Virtos bulvės. Žuvies kotletai.

Vakarienė. Ką tik išspaustos sultys. Mišrainė, pagaminta iš keptų obuolių ir džiovintų vaisių (vaisius užpilti karštu vandeniu ir susmulkinti mėsmale).

Maitinimosi džiovintais vaisiais diena

Sauso vaisių mišinio paros norma – 250 g, vandens – iki 1 litro.

08.30 val. – 200 ml kompoto;

11.00 val. – 200 ml kompoto;

14.30 val. – 200 ml kompoto;

17.00 val. – 200 ml kompoto;

19.00 val. – 200 ml kompoto.

Šiame valgiaraštyje yra apie 120 g angliavandenių ir 45 g baltymų. Dietos energinė vertė 500-510 kcal.

Salotų diena

1 kg žalių salotų suvalgoma per dieną – per 5 kartus. Salotas galima ruošti su citrina ir nedideliu kiekiu (1 arbatinis šaukštelis) augalinio aliejaus. Tiems, kuriems sunkiai sekasi ištverti tokią iškrovos dieną, galima papildyti racioną 50 – 100 g juodos duonos.

Citrinų ir medaus diena

Šios dietos galima laikytis nuo vienos iki trijų dienų. Jos laikantis, per dieną reikia išgerti apie pusantro litro negazuoto mineralinio vandens. Kad nejaustume aštraus alkio ir išsaugotume žvalumą, iš šio vandens reikia paruošti citrinų ir medaus gėrimą. Tai atliekama labai paprastai. Išspaudžiame aštuonių citrinų sultis, jose išmaišome 2-3 valgomuosius šaukštus medaus ir 1 -2 arbatinius šaukštelius aitriųjų raudonųjų pipirų, viską atskiedžiame vandeniu. Papildomai galima gerti žaliosios arbatos arba negazuoto mineralinio vandens. Medus suteikia pakankamai gyvybinių jėgų, o pipirai skatina aktyvesnę kraujotaką. Visa tai įgalina neprarasti žvalumo.

Citrinų sultys skatina toksinų pasišalinimą iš organizmo. Siekiant sustiprinti šį poveikį, labai padeda organizmą valančios vonios: vandenyje ištirpinti apie pusę pakelio sodos ir įlašinti 40-50 lašų greipfrutų, apelsinų ar citrinų eterinio aliejaus.

Keturių dienų iškrovos dieta

Kiekvieną iš šios dietos laikymosi dienų galima valgyti tiktai vieną leistiną produktą ir gerti tik leistiną gėrimą. Valgomo produkto ir išgeriamo gėrimo kiekis nėra ribojamas.

Pirmoji diena: virti nesūdyti ryžiai, obuolių sultys be cukraus.

Antroji diena: virta vištiena be druskos, obuolių sultys arba žalioji arbata be cukraus.

Trečioji diena: neriebi varškė ir kefyras.

Ketvirtoji diena: neriebus suris ir žalioji arbata be cukraus.

Iškrovos diena su daržovėmis

Kad šios dietos laikymasis nepasirodytų pernelyg sunkus, iš 1,5 kg šviežių daržovių (kopūstų, aguročių, moliūgų, pomidorų, agurkų, daržo žalumynų) ir obuolių reikia paruošti penkias šešias porcijas salotų be druskos ir suvalgyti jas per penkis šešis kartus. Tai – visai dienai. Jeigu salotos mums pasirodys nepakankamai maistingos, galima jas paskaninti 20 g grietinės arba 5 g augalinio aliejaus.

Iškrovos diena su mėsa

Kartą per savaitę galima sau surengti iškrovos dieną su mėsa. Šios dietos taip pat yra du variantai.

Laikantis pirmojo jų, 400 g virtos neriebios mėsos reikia padalyti j keturias porcijas. Prie kiekvienos jų priklauso iki 300 g daržovių garnyro (išskyrus bulves). Pusryčiams ir vakarienei reikia išgerti po 1 stiklinę nesaldintos arbatos arba erškėčių nuoviro.

Pagal antrąjį variantą per penkis šešis kartus reikia suvalgyti iki 250 g virtos neriebios mėsos ir išgerti 2 stiklines nesaldintos arbatos ir 1 -2 stiklines bet kokių sulčių.

Abrikosų diena

Laikytis šios dietos labai lengva tiems, kurie mėgsta saldžius vaisius. Ši dieta ne tik padeda organizmui „išsikrauti“, bet ir labai palengvina inkstų darbą. Vienai dienai skiriama 300 g džiovintų abrikosų ir 500 ml abrikosų arba persikų sulčių. Iš šių produktų paruošiama piurė: džiovinti abrikosai sumalami ir sumaišomi su sultimis. Šis patiekalas dieną suvalgomas per tris keturis kartus.

 

Toksinus šalinančios iškrovos dietos (I dalis)

 


Pasipuošk pigiau - kaklo papuošalai, sagės, apyrankės, auskarai, žiedai...>>>