Nuo senovės yra sakoma: „Gero žmogaus turi būti daug!“, tačiau, ar vertėtų gyvenime vadovautis šia teze? Ar vertėtų visą gyvenimą kęsti sveikatos problemas dėl papildomų kilogramų? Žinoma, kad ne! Šiuo straipsniu norėčiau visą visuomenę, o ypač asmenis, kurie turi viršsvorio problemų, supažindinti su esminėmis mitybos bei gyvenimo būdo taisyklėmis, kurios leistų turėti gražią, patrauklią figūrą ir jaustis puikiai.

Visų pirma, svorio metimo procesas prasideda ne kur kitur, o Jūsų galvose – mintyse. Įsidemėkite, Jūs niekuomet nenumesite svorio, jeigu to nuoširdžiai nenorėsite. Yra puikiai žinoma betkuriam sportininkui, jog rezultatai – pasiekiami sunkiu darbu, trykštama energija bei nesibaigiančia motyvacija. Niekas kitas Jums „nespirs į užpakalį“ ir neprivers Jūsų dirbti, jeigu ne Jūs patys. Visiškai suprantama, jog svorio metimas – darbas, reikalaujantis nežmoniškų jėgų – įrodykite, jog esate ambicingas, užsispyręs žmogus ir savo mąstymą pakeiskite kita, sveika linkme.

Grįžtant prie esminės straipsnio minties, Jus vertėtų supažindinti su mitybos ypatumais. Visuomenėje yra nusistovėjęs teiginys, jog svorį galima išlaikyti tik nevalgius po šeštos valandos vakaro. Iš tiesų, šis stereotipas turi tiesos – kaip yra patartina, nevertėtų valgyti bent jau porą valandų prieš miegą, kadangi palaipsniui, leidžiantis saulei, Jūsų organizmo veikla letėja, maistas tampa sunkiau virškinamas. Betkokiu atveju, vis tiek svarbiausias aspektas – tai, ką Jūs dedatės į burną. Be jokių abejonių, reikėtų visai ar bent jau dalinai sumažinti angliavandenių turinčių produktų kiekį. Mūsų tradicinėje virtuvėje vyraujančius produktus, kaip bulves, makaronus ir panašiai, stenkitės keisti sveikesniais, „lengvesniais“ maisto produktais, pavyzdžiui ryžiais. Vertėtų paminėti ir tai, jog griežtos dietos, kuomet yra valgoma, tarkime, vien daržovės ar vien baltymai – blogai, kadangi Jūsų organizmui reikia įvairiausių vitaminų, kurie yra gaunami iš produktų „asortimento“. Specialistai, dažniausiai, pataria, jog ryte būtų valgomas lengvas maistas, pavyzdžiui grikių košė, pietums – virta vištienos nugarėle bei virti ryžiai, o vakare būtų galima pasilepinti liesa varške. Žinoma, tai yra tiesiog optimaliausias „variantas“, standartas, tačiau vien ties juo nevertėtų nusistovėti, dėl mano minėtų įvairaus raciono būtinumo priežasčių.
Mityba – vienas svarbiausių aspektų metant svorį. Ne ką mažiau svarbus – sportas. Taip, su mityba galima pakoreguoti svorį optimaliai, tačiau turėti gražią figūrą be sporto būtų ganėtinai sunku. Jaunesniems žmonės, norintiems numesti svorio tiek nuo pilvo, tiek nuo kitų kūno vietų – siūlyčiau pradėti bėgioti ar užsiimti kitais vadinamaisiais kardio pratimais. Sportuojant, jūsų kūnas sudegina kalorijas, gautas iš maisto, todėl nesusidaro perteklius ir organizmas energiją savinasi iš riebalinės kūno masės.
Prisiminkite, mityba – svarbiausia, norint numesti svorį. Šią suderinus su aktyviu sportu, be jokių abejonių, galite tikėtis nuostabių rezultatų.

Jei nori atsikratyti nereikalingo svorio – rask veiksmingų, ilgalaikių dietų čia arba pradėk sportuoti pagal veiksmingas ir subalansuotas programas paspaudęs čia.